Festivitatea de decernare a celor 7 titluri de “Cetăţean de Onoare al Judeţului Bistriţa-Năsăud”

Am participat astăzi la un eveniment deosebit de frumos, de înaltă ținută, alături de mulți oameni valoroși, eveniment la care au fost acordate 7 titluri de “Cetăţean de Onoare al Judeţului Bistriţa-Năsăud”, reprezentând cea mai înaltă distincţie conferită de către Consiliul Judeţean Bistrița-Năsăud şi 12 diplome de excelenţă celor care prin activitatea desfăşurată au adus o contribuţie importantă la promovarea judeţului și a orașului nostru.

Cetăţenii de onoare ai judeţului nostru, ediţia anului 2018 sunt domnul Academician Prof. Univ. Dr. IOAN-AUREL POP, Înaltpreasfințitul Arhiepiscop și Mitropolit ANDREI ANDREICUȚ, domnul General-maior (rz.) doctor IOAN MANCI, domnul ȘTEFAN-VASILE DĂRĂBUȘ director regional pentru Europa Centrală şi de Sud al Hope and Homes for Children din Marea Britanie, domnul Prof. Univ. Dr. LIVIU PETRU ZĂPÎRȚAN, domnul IOAN REPEDE director general al SC Rombat SA Bistriţa şi domnul CRISTIAN BODNAR, tânăr cercetător masterand al Universităţii Cambridge din Regatul Unit al Marii Britanii, în cadrul grupului de Inteligenţă Artificială şi Biologie Computaţională pe care îi felicit şi le mulţumesc în numele cetăţenilor Municipiului Bistriţa, deoarece sunt cu toții adevărate exemple pentru comunitatea noastră.
Ne mândrim cu ei, îi respectăm şi le apreciem întreaga activitate.

Felicitări organizatorilor acestei gale, Consiliului Judeţean Bistrița-Năsăud şi în mod special domnului preşedinte Radu Moldovan, pentru acest frumos eveniment, care,la fel ca şi „Premiile Municipiului Bistriţa” tinde să devină o tradiţie.

Le doresc mult, mult succes în tot ceea ce își doresc să realizeze în viitor şi îi asigur de întreaga noastră stimă și apreciere.

Facebook Comments